Hakkımızda

Hakkımızda

 

Firmamız TÜRKİYE'nin Kastamonu ili TAŞKÖPRÜ ilçesi organize sanayi bölgesinde 18.000 m2 kapalı 35.000 m2 açık alan olmak üzere 53.000 m2'lik bir alanda faaliyet yapmaktadır.

KALİTE POLİTİKAMIZ: EKOL KONTRPLAK Üst yönetimi, kalite politikasını Ekol KONTRPLAK’IN amaçlarına uygun olarak şu şekilde belirlemiştir:

EKOL KONTRPLAK,

• Müşteri gereksinimlerini anlar ve bu gereksinimleri karşılayarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlar,

• Üretimin kalitesini artırır,

• Çalışanlarının daha fazla sorumluluk üstlenmelerini, kendilerini geliştirmeye olanak tanımayı ve etkin katılımını sağlar,

• Tedarikçilerimizle hizmetin kalitesinin arttırılması ve müşteri memnuniyetine yönelik uygulamalarda açık iletişim kanalları oluşturur,

• Her konuda sürekli iyileştirmeyi hedef alır.

ÇEVRE POLİTİKAMIZ: Ekol Kontrplak olarak kaliteli malzeme üretimi esnasında çevrenin korunması ve iyileştirilmesini sağlamak için çalışanların eğitimlerle biliçlendirilmesi , oluşan proses kaynak kirliliğinin arıtma tesislerinde giderilerek 6 ayda bir analizlerinin,emisyonların 2 senede bir yapılması çevre danışmanlık hizmeti alınarak çevresel faaliyetlerin aşağıda maddelenmiş prosedürlere uygun olarak yürütülmesi gerçekleştirilmektedir.

1. Hizmetlerimizi gerçekleştirirken çevreye ve insana olumsuz yönde etki edecek çevresel etkileri (sıvı, gaz ve katı atıklar)en aza indirmek

2. Su ve elektrik gibi küresel kaynak tüketimini azaltmak

3. Çevre performansımızı sürekli iyileştirmek ve geliştirmesi amacıyla teknolojinin takip edilip yararlanılması

4. Atıklarımızın mevzuata uygun bir şekilde bertarafı ve atık geri dönüşümünü miktarını artırmak.

5. Yasal yükümlülükler paralelinde çys sistemini uygulamak

6. Çevre bilincinin yerleşmesi amacıyla çevre yönetim sistemini oluşturan tüm taraflara ( çalışanlar , tedarikçiler vs.) eğitimler vermek.

Firmamız ; ağaç soyma, muhtelif kontrplak üretimi, akustik paneller, ( PLY ), isteğe bağlı olarak ; döşemelik monobloklar, cilalık monobloklar, cilalık sırtlıklar, cilalık oturaklar, cilalık kolçaklar ve yanması geciktirilmiş kontrplaklar, PVC kaplanmış kontrplaklar, laminat kaplı kontrplaklar, koruma boyalı kontrplaklar üretmektedir.

 

ÜRETİM CİNSİ

Ağaç Soyma : 30.000 m³ / yıl.

Kontrplak (v.s.) : 10.000 m³ / yıl.

Formlu Kontrplak : 3.000 m³ / yıl

Marin Kontrplak - Egz Kontrplak - Kayın Kontrplak

Kavak Kontrplak - Dekoratif Kontrplak

Döşemelik Monobloklar - Cilalık Monobloklar - Cilalık Oturaklar

Cilalık Kolçaklar - Cilalık Sırtlıklar - Ahşap Mobilyalar

Kalınlık : 3 mm - 45 mm

Ebat : 2200.1700 - 2200.1300 - 2500.1700 - 2500.1250

STANDARTLARIMIZ

♦ TSE

♦ ISO 9001 - 2000

♦ ISO 16949

♦ DMT

♦ TÜRK LOYDU

♦ RINA LOYDU

♦ TÜV

♦ İTÜ Analiz Raporları

Yukarıdaki kalite belgelerini hakkıyla kazanmış ve bu standartlara harfiyen uyarak üretimini sürdüren fabrikamız, bünyesinde hiç bir kontrplak fabrikasında olmayan bir AR-GE kadrosu teşkil ederek bütün Dünya'da konu ile ilgili gelişmeleri takip etmekte ve yeniliklere imza atmaktadır.

AR-GE KADROMUZ

♦ 3 Adet Orm. End. Müh.

♦ 1 Adet Yüksek Mak. Müh.

♦ 1 Adet Endüstri Müh. ve 1 Adet İşletme Uzm.